Özellikler

Mevada Madenci Takip Sistemi   

Mevada Madenci Takip Sistemi; Yer altında çalışan personelin sağlığını ve güvenliğini sağlamak için, maden içerisindeki yapıya uygun haberleşme teknolojileri kullanılarak personel izleme-raporlama ve acil durum ikaz sistemlerinin oluşturulmasına destek vermek için hazırlanmış yerli teknoloji projesidir.

Madenlerin zorlu çalışma ortamlarında görev yapan personelin, konum belirleme teknolojileri ile yerlerinin sürekli izlenmesi, durumlarının algılanması, ortamda meydana gelebilecek birçok olumsuz durumun önüne geçilmesini sağlamaktadır. Ayrıca aynı yapıda ekipmanların takibi ile de, iş gücü kazancının sağlanması, zaman kayıplarının engellenmesi, yeni iş süreçlerinin oluşturulması mümkün olmaktadır.

Maden içinde oluşturulacak network ile sayısal harita etkileşimi sonucunda madene yerleştirilmiş kablolu ve kablosuz cihazlarımız, madencilerin ve araçların üzerindeki cihazlardan aldıkları sinyaller ile gerçek koordinat sistemindeki x-y değerlerini belirleyerek kablolu ya da kablosuz cihazlar üzerinden madende kurulacak sunucuya personellerin konumlarını anlık olarak iletecektir.

Anlık iletilen bu veriler kayıt altında tutularak farklı raporların oluşturulmasına yardımcı olacaktır.

Acil durum otomatik erken uyarı sistemi ile madendeki haberleşme cihazlarının herhangi birinden sinyal alınamadığında sistem izleme noktasına alarm iletir. Alarm ekranına sinyal alınamayan cihazın konumu bildirilir. Uyarı noktasında son görünen personel sayısı gibi birçok bilgiye kaza anında ya da acil durumlarda ulaşmanızı sağlar.

Mevada Türkiye'nin yerli Kablosuz Konum Tabanlı İş Güvenliği Sistemi üreticisidir. Bu alandaki tecrübesini maden sektörüne uyarlayarak yeni nesil “Yeraltı Personel Takip Güvenlik Sistemini” ortaya çıkarmıştır.

 

MEVADA MADENCİ TAKİP SİSTEMİ ÖZELLİKLERİ

 1. Gerçek Zamanlı İzleme
 2. Personel Yönetimi
 3. Personel Hareketleri
 4. Yoğunluk Haritası
 5. Araç Yönetimi
 6. Arama
 7. Geçmişi İzleme
 8. Ölçüm Araçları
 9. Harita Yönetimi
 10. Bildirimler
 11. Alarm Raporları
 12. Acil Durum Modu
 13. Cihaz Yönetimi
 14. Harita Çizim ve Düzenleme Araçları
ELEKTRONİK CİHAZLARIMIZ

1.Mevada Gateway

Maden içinde çevredeki personel ve araçların anlık konum ve durum bilgilerini birbirleri üzerinden Node Gateway ya da izleme noktasına aktaran kablosuz haberleşme cihazlarıdır.

2.Mevada Node Gateway

Mevada Node Gateway’ler maden içindeki bilgi aktarım cihazlarımızın topladıkları tüm verileri izleme noktasına aktarır. Mevada Node Gateway, ayrıca çevrelerindeki personel ve araçların konum ve durum bilgilerini de izleme noktasına aktarır.

3.Lan Gateway

Maden içinde kilometrelerce uzunluktaki ana hatta konumlandırılan, çevrelerindeki personel ve araç bilgilerinin konum ve durumlarını Node Gateway ya da izleme noktasına aktaran kablolu haberleşme cihazlarıdır. Maden içinde herhangi bir kaza ya da afet durumunda kablolarda haberleşmeyi engelleyecek kopuk ya da hasar oluşması durumunda izleme noktasına durum hakkında hasarın oluştuğu nokta ile ilgili ve kablosuz haberleşme moduna geçme kabiliyetine sahiptir.

4.Mevada Miner

Mevada Miner cihazlarımız, madende çalışan personel ve araçların konumlarını bildirme işlevine sahiptirler. Mevada Miner cihazlarımız, maden içinde personel ve araçların konumlarını cm seviyelerinde hata payı ile izleme noktasına iletirler.

5.Mevada Miner Plus

Mevada Miner Plus cihazlarımız, madende çalışan personel ve araçların konum ve durumlarını bildirme işlevine sahiptirler. Ayrıca Mevada Miner Plus cihazlarımızın üzerlerindeki bir buton ile izleme noktasına alarm gönderme özelliği mevcuttur. Madende çalışan personeller, acil durumlarda Miner Plus cihazı üzerindeki butona basarak bulunduğu konumu ve acil durum yardım talebini izleme noktasına saniyeler içinde iletebilirler.

NEDEN MEVADA MADEN TAKİP SİSTEMİ?

 1. Madenciler için en uygun haberleşme protokollerinin kullanılması
 2. Metre seviyelerinde hata payı ile noktasal konumlama tespiti yapılabilmesi
 3. Kablolu bir hatta hasar oluşması durumunda sistemimizin kablosuz olarak devam etmesi
 4. Farklı maden ya da galerilerin merkezden izlenmesi
 5. Herhangi bir noktadan kabloların hasar görmesi durumunda sistemin konum bazlı alarm vermesi
 6. %100 Yerli üretim ve yazılım ile düşük maliyet ile en iyi sistemin sunulması
 7. Yönetim, izleme ve güvenlik uygulamaları ile benzersiz çözümler sunması

 

Mevada Maden Sistemi Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin;

0 (352) 222 83 55 & 0532 581 87 38

info@mevada.com.tr